• Wnętrze kościóła

  Wnętrze kościóła

  Kruchta, chór, organy
 • Wnętrze kościóła

  Wnętrze kościóła

  Prezbiterium
 • Kościół parafialny

  Kościół parafialny

 • Rydzewo o pięknej porze roku

  Rydzewo o pięknej porze roku

  wspaniałość BoGa
 • Zachód słońca

  Zachód słońca

  Piękny krajobraz
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

 

Zapraszamy do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej

korzystając z sakramentu spowiedzi 15 minut przed Mszą świętą.

Czytaj więcej: Caritas parafialny

 
Dziękuję bardzo wszystkim ofiarodawcom, którzy w tych dniach wspierają naszą wspólnotę parafialną.
 
Bóg zapłać!
 
 
 
 
 
 

 

ZMARTWYCHWSTAŁ PAN I ŻYJE DZIŚ,

BLASKIEM JAŚNIEJE NOC.

NIE UMRĘ NIE, LECZ BĘDĘ ŻYŁ,

PAN OKAZAŁ SWĄ MOC....                                        

 

Wszystkim parafianom i ludziom dobrej woli

radości ze zwycięstwa życia nad śmiercią,

światła nad ciemnością.

 

Ks. Proboszcz

 

 

 

 

.....................................................................................................................................................

 

 

 

 

 

  Rydzewo, 31 marca 2020 roku

 

Drodzy Parafianie!

 

Mijają kolejne dni Wielkiego Postu, naznaczone szczególnym trudem przeżywania naszej religijności w odosobnieniu, dla dobra siebie i innych. Z serca dziękuję za odpowiedzialność i zrozumienie tego szczególnego czasu wyrzeczenia. Zbliżające się dni Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy także będziemy musieli przeżyć przy zachowaniu ograniczeń i norm wskazanych przez władze państwowe jak i Kościół. Ks. Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki, aż do odwołania, udzielił Wszystkim Wiernym na terenie Diecezji Ełckiej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.. Dopuszczalna liczba wiernych na nabożeństwach to 5 osób. Jednocześnie zalecił, aby osoby korzystające z dyspensy uczestniczyły we Mszy św. transmitowanej w mediach publicznych lub internecie.

 

Zachęcam Kochani wszystkich do osobistej i rodzinnej modlitwy i bardzo o nią proszę. Zanośmy do Boga stałą intencję uwolnienia świata od zagrożenia, módlmy się za siebie nawzajem, za personel medyczny, za kapłanów i wolontariuszy. Łączmy się duchowo jako wspólnota parafialna w gorliwej modlitwie.

 

Porządek liturgii Wielkiego Tygodnia:

- Wielki Czwartek – (Msza Wieczerzy Pańskiej)                    – godz. 17.00

- Wielki Piątek – (Nabożeństwo Drogi Krzyżowej)                – godz. 16.30

                            – Liturgia Wielkiego Piątku                       – godz. 17.00

- Wielka Sobota – (Wigilia Paschalna)                                    - godz. 20.00

 

Zachęcam gorąco, by mimo nieobecności fizycznej, łączyć się duchowo z celebracjami kościelnymi. W Wielkim Tygodniu szczególnie zachęcam do częstej medytacji nad Słowem Bożym w naszych rodzinach, korzystajmy z Pisma św., czytajmy teksty biblijne zwłaszcza dotyczące ustanowienia Eucharystii, Męki Pańskiej. Zachęcam do szczególnej modlitwy za Kapłanów, a zwłaszcza za Ks. Kanonika i Ks. Proboszcza.

 

 

Kościół parafialny w czasie Triduum Paschalnego będzie otwarty w ciągu dnia. Zapraszam serdecznie do indywidualnego nawiedzenia i modlitwy. Będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek w godzinach 18.00 – 20.00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

Rezygnujemy ze wspólnotowego poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Zachęcam do skorzystania z przygotowanego tekstu poświęcenia posiłku w domu przed Śniadaniem Wielkanocnym.

 

Przypominam, że pierwszeństwo uczestnictwa we Mszach świętych mają zamawiający intencję mszalną. Jeśli chodzi o sakrament I Komunii Świętej i Bierzmowania poczekajmy cierpliwie do Świat Wielkanocnych, po których podejmiemy konkretne decyzje.

 

Wszelkiego informacje zamieszczane będą na parafialnej stronie internetowej (www.parafiarydzewo.pl) w zakładce – aktualności. Kontakt z księdzem proboszczem w różnego rodzaju sprawach pod numerem telefonu – 606 957 393.

 

 

DRODZY PARAFIANIE!

Od kilku tygodni wspólnota parafialna nie ma żadnych wpływów finansowych z powodu nieobecności parafian na niedzielnych mszach świętych z wiadomych przyczyn. Sytuacja ta będzie trwała przez najbliższy czas. Stąd mój apel i wielka prośba! Ażeby zaradzić tej sytuacji bardzo proszę o składanie dobrowolnych ofiar na utrzymanie i regulowanie bieżących wydatków naszej parafii. Można to uczynić przez wpłaty na konto parafialne:

 

PKO BP   51 1020 4753 0000 0202 0114 8089, lub też składając ofiarę do skarbony znajdującej się w kościele. Przypominam, że świątynia jest otwarta w ciągu dnia. Bóg zapłać za zrozumienie.

 

Sercem i modlitwą towarzyszę wszystkim Parafianom prosząc o wytrwanie w wierze, odnowę wewnętrzną i oddalenie wszelkich niebezpieczeństw duchowych i fizycznych. Niech Chrystus Zmartwychwstały podtrzymuje nas i prowadzi do chwały Nieba, a Jego błogosławieństwo niech nam stale towarzyszy.

 

Ks. Sławomir Kudrawiec

 

Proboszcz

…………………………………………………………………………………………………………….

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

 

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

 

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

Mt 6, 31 ab.32b-33

 

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

 

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

 

Módlmy się.

 

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

 

Wszyscy: Amen.

 

Wirtualny spacer po świątyni

 

 

 

ZMARTWYCHWSTAŁ PAN I ŻYJE DZIŚ,

BLASKIEM JAŚNIEJE NOC.

NIE UMRĘ NIE, LECZ BĘDĘ ŻYŁ,

PAN OKAZAŁ SWĄ MOC....                                        

Wszystkim parafianom i ludziom dobrej woli

radości ze zwycięstwa życia nad śmiercią,

światła nad ciemnością.

Ks. Proboszcz

 

 

 

 

 

 

NIECH BĘDZIE POCHWALONY 

JEZUS CHRYSTUS

 

   Witamy na stronie internetowej parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rydzewie. Zachęcamy do odwiedzin i zapoznania się z naszą stroną, która przedstawia historię i aktualności parafialne. Zachęcamy również do odwiedzin naszej wspólnoty parafialnej. Pragniemy razem z Wami przeżywać piękno i bogactwo Kościoła Chrystusowego.

 

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka

p.w.  św. Andrzeja Boboli w Rydzewie

ul. Mazurska 73

11-513 Miłki

tel. 87 421 15 21

kom. 606 957 393

Nr konta parafialnego

PKO BP 

 51 1020 4753 0000 0202 0114 8089

 

 

Znajdź parafię:

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla