Wnętrze kościóła

Wnętrze kościóła

Prezbiterium

Kościół parafialny

Rydzewo o pięknej porze roku

wspaniałość BoGa

Zachód słońca

Piękny krajobraz

Zapraszamy do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej

korzystając z sakramentu spowiedzi 15 minut przed Mszą świętą.

Rydzewo, 31 marca 2020 roku

Drodzy Parafianie!

Mijają kolejne dni Wielkiego Postu, naznaczone szczególnym trudem przeżywania naszej religijności w odosobnieniu, dla dobra siebie i innych. Z serca dziękuję za odpowiedzialność i zrozumienie tego szczególnego czasu wyrzeczenia. Zbliżające się dni Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy także będziemy musieli przeżyć przy zachowaniu ograniczeń i norm wskazanych przez władze państwowe jak i Kościół. Ks. Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki, aż do odwołania, udzielił Wszystkim Wiernym na terenie Diecezji Ełckiej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.. Dopuszczalna liczba wiernych na nabożeństwach to 5 osób. Jednocześnie zalecił, aby osoby korzystające z dyspensy uczestniczyły we Mszy św. transmitowanej w mediach publicznych lub internecie.

Zachęcam Kochani wszystkich do osobistej i rodzinnej modlitwy i bardzo o nią proszę. Zanośmy do Boga stałą intencję uwolnienia świata od zagrożenia, módlmy się za siebie nawzajem, za personel medyczny, za kapłanów i wolontariuszy. Łączmy się duchowo jako wspólnota parafialna w gorliwej modlitwie.

Porządek liturgii Wielkiego Tygodnia:

- Wielki Czwartek – (Msza Wieczerzy Pańskiej)                    – godz. 17.00

- Wielki Piątek – (Nabożeństwo Drogi Krzyżowej)                – godz. 16.30

– Liturgia Wielkiego Piątku                       – godz. 17.00

- Wielka Sobota – (Wigilia Paschalna)                                    - godz. 20.00

Zachęcam gorąco, by mimo nieobecności fizycznej, łączyć się duchowo z celebracjami kościelnymi. W Wielkim Tygodniu szczególnie zachęcam do częstej medytacji nad Słowem Bożym w naszych rodzinach, korzystajmy z Pisma św., czytajmy teksty biblijne zwłaszcza dotyczące ustanowienia Eucharystii, Męki Pańskiej. Zachęcam do szczególnej modlitwy za Kapłanów, a zwłaszcza za Ks. Kanonika i Ks. Proboszcza.

Kościół parafialny w czasie Triduum Paschalnego będzie otwarty w ciągu dnia. Zapraszam serdecznie do indywidualnego nawiedzenia i modlitwy. Będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek w godzinach 18.00 – 20.00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Rezygnujemy ze wspólnotowego poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Zachęcam do skorzystania z przygotowanego tekstu poświęcenia posiłku w domu przed Śniadaniem Wielkanocnym.

Przypominam, że pierwszeństwo uczestnictwa we Mszach świętych mają zamawiający intencję mszalną. Jeśli chodzi o sakrament I Komunii Świętej i Bierzmowania poczekajmy cierpliwie do Świat Wielkanocnych, po których podejmiemy konkretne decyzje.

Wszelkiego informacje zamieszczane będą na parafialnej stronie internetowej (www.parafiarydzewo.pl) w zakładce – aktualności. Kontakt z księdzem proboszczem w różnego rodzaju sprawach pod numerem telefonu – 606 957 393.

DRODZY PARAFIANIE!

Od kilku tygodni wspólnota parafialna nie ma żadnych wpływów finansowych z powodu nieobecności parafian na niedzielnych mszach świętych z wiadomych przyczyn. Sytuacja ta będzie trwała przez najbliższy czas. Stąd mój apel i wielka prośba! Ażeby zaradzić tej sytuacji bardzo proszę o składanie dobrowolnych ofiar na utrzymanie i regulowanie bieżących wydatków naszej parafii. Można to uczynić przez wpłaty na konto parafialne:

PKO BP   51 1020 4753 0000 0202 0114 8089, lub też składając ofiarę do skarbony znajdującej się w kościele. Przypominam, że świątynia jest otwarta w ciągu dnia. Bóg zapłać za zrozumienie.

Sercem i modlitwą towarzyszę wszystkim Parafianom prosząc o wytrwanie w wierze, odnowę wewnętrzną i oddalenie wszelkich niebezpieczeństw duchowych i fizycznych. Niech Chrystus Zmartwychwstały podtrzymuje nas i prowadzi do chwały Nieba, a Jego błogosławieństwo niech nam stale towarzyszy.

Ks. Sławomir Kudrawiec

…………………………………………………………………………………………………………….

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

Mt 6, 31 ab.32b-33

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.