Wnętrze kościóła

Wnętrze kościóła

Prezbiterium

Kościół parafialny

Rydzewo o pięknej porze roku

wspaniałość BoGa

Zachód słońca

Piękny krajobraz

Zapraszamy do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej

korzystając z sakramentu spowiedzi 15 minut przed Mszą świętą.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY          17 maja 2020 roku

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby rodziły się w nas wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
  2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. Jutro 18 maja dodatkowa Msza św. w godzinie miłosierdzia o godz. 15.00 z zawierzeniem Bożemu Miłosierdziu, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o 21 zabiją dzwony w całej Polsce.
  3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
  4. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 17.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Dziękuję serdecznie parafianom z Jagodnego Wielkiego za sprzątnięcie świątyni.
  7. Dziękuję bardzo za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.