• Wnętrze kościóła

  Wnętrze kościóła

  Kruchta, chór, organy
 • Wnętrze kościóła

  Wnętrze kościóła

  Prezbiterium
 • Kościół parafialny

  Kościół parafialny

 • Rydzewo o pięknej porze roku

  Rydzewo o pięknej porze roku

  wspaniałość BoGa
 • Zachód słońca

  Zachód słońca

  Piękny krajobraz
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

 

Zapraszamy do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej

korzystając z sakramentu spowiedzi 15 minut przed Mszą świętą.

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU   5 grudnia 2021 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą a po Mszy Świętej możemy także wesprzeć ofiarą materialną.
 1. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 1. Dziękuję serdecznie wszystkim parafianom i ludziom dobrej woli za wspólne przeżycie wizytacji kanonicznej, która miała miejsce w minioną niedzielę 28 listopada 2021 roku. Gościliśmy w naszej parafii ks. bpa Adriana Galbasa, którego Papież Franciszek mianował wczoraj arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej. Gratulujemy Ks. Arcybiskupowi i życzymy owocnej posługi pasterskiej.
 1. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
 1. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. W naszej świątyni Msza Święta tego dnia o godz. 17.00.
 1. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam! Zabierzmy ze sobą lampiony.
 1. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt to 15 zł. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 1. Bardzo proszę o dostarczanie do mnie stosownych zaświadczeń z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej osób, które chciałyby otrzymać produkty żywnościowe w roku 2022 za pośrednictwem Ełckiej Caritas. Proszę to uczynić do Świąt Bożego Narodzenia.
 1. Dziękuję serdecznie parafianom z Jagodnego Wielkiego za sprzątnięcie naszej świątyni.
 1. Dziękuję wszystkim, którzy składają ofiary na rzecz prac remontowych, które wykonaliśmy wewnątrz świątyni. Bóg zapłać.
 1. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 15-16 grudnia 2021 roku. Szczegółowe informacje podam w przyszłą niedzielę.

W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

 

Joomla templates by a4joomla