Wnętrze kościóła

Wnętrze kościóła

Prezbiterium

Kościół parafialny

Rydzewo o pięknej porze roku

wspaniałość BoGa

Zachód słońca

Piękny krajobraz

Zapraszamy do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej

korzystając z sakramentu spowiedzi 15 minut przed Mszą świętą.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 25 sierpnia 2019 roku

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.
  1. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Święta o godz. 17.00.
  1. Od przyszłej niedzieli 1 września powrócimy do zwyczajnego porządku Mszy Świętych w niedzielę. Nie będzie już Mszy świętej o godz. 18.00.
  1. Adoracja w pierwszą niedzielę miesiąca będzie dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego.
  1. Za tydzień z racji I-ej niedzieli miesiąca ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii.
  1. Za tydzień, 01 września 80-a rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się szczególnie o pokój na świecie.
  1. Dziękuję serdecznie parafianom z Jagodnego Wielkiego za sprzątnięcie świątyni.
  1. Dziękuję serdecznie za dotychczasowe ofiary składane na rzecz prac, które wykonujemy i proszę o dalszą dobroć serca w tym względzie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 VIII – Matka Boża Częstochowska,
  • 27 VIII – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.