Wnętrze kościóła

Wnętrze kościóła

Prezbiterium

Kościół parafialny

Rydzewo o pięknej porze roku

wspaniałość BoGa

Zachód słońca

Piękny krajobraz

Zapraszamy do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej

korzystając z sakramentu spowiedzi 15 minut przed Mszą świętą.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA   10 października 2021roku

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.
  1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „ Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  1. W naszej parafii istnieje Apostolat „Margaretka”, którego celem jest modlitwa za kapłanów naszej parafii. Chcemy ją kontynuować. Osoby zaangażowane w tę formę opieki duchowej ofiarowują jeden dzień w tygodniu w intencji wybranego kapłana. Sami wybierają formę modlitwy, która im najbardziej odpowiada, i modlą się do końca życia.
  1. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie po Mszy wieczornej o godz. 17.00 na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
  1. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
  1. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
  1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Ze stolika można zabrać ze sobą formularze wypominek i Mszy świętych. Będziemy wspólnie przez oktawę na początku miesiąca listopada modlić się na różańcu i sprawować Msze święte za naszych bliskich zmarłych.
  1. Dziękuję parafianom z Bogaczewa za sprzątnięcie świątyni
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.