CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 3 lipca 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  3. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
  4. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.
  5. Dziękuję serdecznie za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. W maju zakończyliśmy remont wnętrza naszej świątyni. Wkrótce rozpoczniemy prace związane z instalacją przeciwpożarową w kościele.
  6. Przypominam, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze święte w niedziele o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie bez zmian: Msza święta o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich do krótkiej modlitwy indywidualnej w kościele, który w ciągu dnia jest otwarty.

W tym tygodniu patronują nam:

  • środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
  • piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.