CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  2. Dzisiaj trwa jeszcze akcja zbierania środków czystości, higieny i pieluch, które zostaną przekazane dla dzieci z hospicjum w Olsztynie. Kościół będzie otwarty do godzin wieczornych. Można te artykuły przynosić i składać obok choinki. Bóg zapłać.
  3. Zapraszamy serdecznie do nabywania ozdób choinkowych, wykonanych przez dzieci z naszej szkoły i ich rodziców. Środki pozyskane z tej akcji będą przeznaczone na dofinansowanie wycieczki. Bóg zapłać.
  4. Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych w piątek na godz. 9.00 na strojenie świąteczne kościoła.
  5. W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
  6. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w Paprotkach o godz. 21.30 a w Rydzewie Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej serdecznie zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 9.00 i 12.00.
  7. W zakrystii są jeszcze pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Można też nabyć świecę wigilijną.
  8. Od środy rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje parafialne. Porządek Mszy świętych jest następujący: Środa (21 grudnia): 8.30; 10.00 i 17.00 . Paprotki – godz. 11.30. Od godz. 12.30 rozpoczniemy odwiedziny chorych. Bardzo proszę o zgłoszenia do zakrystii lub telefonicznie. Czwartek (22 grudnia): 8.30, 10.00 i 17.00. Bardzo proszę aby w tym czasie rekolekcji skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Przyjadą księża z dekanatu i będą posługiwać w konfesjonałach. Dziękuję też serdecznie za dary na stół rekolekcyjny.