CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 maja 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
 4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
 5. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
 6. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam, aby słowami Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
 7. W najbliższą sobotę, 14 maja o godz. 13.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość I-komunijna. Bardzo proszę o modlitwę za dzieci I-komunijne i ich rodziny.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 • Arkadiusz Zaręba, kawaler, par. św. Małgorzaty w Izdebniku;
 • Dagmara Nieścier, panna, Rydzewo, parafia tutejsza.
 • Sylwester Zagrajek, kawaler, par. św. M.M. Kolbego w Giżycku;
 • Justyna Tomasiewicz, panna, Kleszczewo, parafia tutejsza.

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;
 • sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.