CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.
  2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.
  3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej.
  4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o Mszy św. o godz. 12 oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30.
  5. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności organizowaną na terenie naszej parafii.
  6. Bardzo proszę o sprzątnięcie w tym tygodniu świątyni parafian z Kleszczewa.
  7. Msze św. od poniedziałku do czwartku włącznie będą sprawowane o godz. 16.30 ze względu na spowiedzi w innych parafiach.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę daru zdrowia i obfitości Bożych łask.