CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 29 stycznia 2023 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych.
  2. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 10.00 i 17.00.
  3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwa i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 3 lutego wspomnienie św. Błażeja – patrona chorych na gardło. Okolicznościowa modlitwa.
  5. Najbliższa niedziela, 5 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja po Mszy Świętej o godz. 12.00. Taca zwyczajowo tego dnia będzie przeznaczona na parce remontowo-budowlane w naszej świątyni. Zapraszam na tę Mszę świętą dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami, po której odbędzie się spotkanie formacyjne.
  6. Zapraszam serdecznie w najbliższą sobotę na godz. 9.00 wszystkich chętnych do demontażu dekoracji bożonarodzeniowej.
  7. Rusza pomoc żywieniowa prowadzona przez ełcką Caritas. Bardzo proszę osoby zainteresowane o dostarczanie odpowiednich formularzy z GOPS – u.