CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 28 stycznia 2024 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.
  2. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych. Będzie też można wesprzeć materialnie jedną z fundacji pomagającej trędowatym, wrzucając dobrowolną ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  4. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 10.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy świętej będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Będzie można również nabyć gromnice przed Mszą świętą.
  5. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie zakonów kontemplacyjnych.
  6. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, udzielę specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  7. Można nabyć kalendarze misyjne.
  8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • W środę, 31 stycznia – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.
    • W sobotę, 3 lutego – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wszelkiego błogosławieństwa.