DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 04 grudnia 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 23 obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą a po Mszy Świętej możemy także wesprzeć ofiarą materialną.
  2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  3. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  4. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. W naszej świątyni Msza Święta tego dnia o godz. 15.30.
  5. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam! Zabierzmy ze sobą lampiony.
  6. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt to 20 zł. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy. Za chwilę pobłogosławię opłatki na stół wigilijny. Tak jak ogłaszałem, ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie prac prowadzonych w naszej świątyni. Bóg zapłać.
  7. Dziękuję bardzo za udział w zbiórce żywności w sklepach na terenie naszej parafii, prowadzonej pod hasłem: „Tak. Pomagam”. Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących naszych parafian. Serdeczne Bóg zapłać.