DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 14 stycznia 2024 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa.
 2. Również w środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.
 3. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa.
 4. Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska w rodzinach. Dziękuję serdecznie za wspólną modlitwę, otwartość, życzliwość i wszelkie dobro, którego doświadczyłem. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji.
 5. Rok 2023 jeśli chodzi o sakramenty wyglądał następująco:
  • Chrzest – 17
  • I Komunia Święta – 9
  • Bierzmowanie – brak
  • Sakrament małżeństwa – 9
  • Pogrzeb – 16