DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 28 sierpnia 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Prośmy Boga, aby wszystko co w nas dobre nieustannie umacniał i strzegł.
  2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
  3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
  4. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 7.30. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą.
  5. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Zapraszam serdecznie na okolicznościowe nabożeństwa i skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
  7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i okolicznościowe nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  8. Od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy świętej o godz. 18.00.
  9. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

  • Artur Kisner, kawaler, Paprotki, parafia tutejsza; Dominika Stobba, panna, parafia Klonówka.