DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 16 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Dziś również przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.
  2. Tym samym dziś przypada kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
  3. Gościmy dziś również w naszej parafii SACROTRUCK – interaktywne muzeum, kino, mobilne centrum kultury, ośrodek szkoleń i warsztatów, „centrum dowodzenia” na czterech kołach, który dociera ze swoimi kulturalnymi i dydaktycznymi zasobami prosto do człowieka. Idea wykorzystania samochodu pół-ciężarowego jako ośrodek kultury ma na celu zwiększenie dostępności bogatych treści w mniejszych miejscowościach. SACROTRUCK odwiedzi 55 wiejskich parafii Diecezji Ełckiej. Wybór miejscowości nie jest przypadkowy, bowiem w ich okolicach odpoczywał Karol Wojtyła – papież, miłośnik przyrody i sztuki.
  4. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.
  5. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach 1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.
  6. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe po Mszy świętej o godz. 17.00.
  7. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
  8. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Proszę o wypisanie swoich bliskich zmarłych, których wspólnotowo będziemy polecali Miłosierdziu Bożemu w oktawie miesiąca listopada w Mszach św. i w modlitwie wypominkowej. W kartki leżące na stoliku można zaopatrzyć się wychodząc z kościoła. Proszę jednocześnie zadbać o porządek na cmentarzu.