DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA 20 sierpnia 2023 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dnia 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  2. W środę, 23 sierpnia, obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  3. W czwartek, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  4. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia będziemy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory jako gmina Miłki. Rozpoczęcie dziękczynienia uroczystą Mszą świętą o godz. 12.30 w kościele w Miłkach. Serdecznie zapraszam.