DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 21 sierpnia 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  4. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę 28 sierpnia na Mszy świętej o godz. 9.00 będziemy dziękowali Panu Bogu jako wspólnota parafialna za tegoroczne zbiory. Bardzo proszę na tę mszę świętą przygotować w miarę możliwości wieńce i kosze dożynkowe.

W tym tygodniu patronują nam:

  • środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;
  • sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.