DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA 2 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego i liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.
  4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
  5. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  6. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
  7. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 16.30.
  8. W następną niedzielę ofiary złożone do puszki będą przeznaczone na Dom Samotnej Matki w Ełku. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

  • wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;
  • środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.