DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 01 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  2. Miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszam do odmawiania różańca w domu.
  3. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
  4. W środę, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  5. W czwartek, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
  6. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca października. Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi świętej i do udziału w okolicznościowych nabożeństwach.
  7. W następną niedzielę 8 października zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na Mszę św. o godz. 12.00. nastąpi poświęcenie różańców. Po mszy św. spotkanie formacyjne. Na tą Mszę św. zapraszam również kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.