DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 9 czerwca 2024 roku

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata.
  2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru po Mszy św. o godz. 17.00 wspólnie odmawiamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  3. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy.
  4. W najbliższą sobotę proszę parafian z Kleszczewa o zadbanie o czystość świątyni.
  5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.
    • W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.
    • W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.