I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z ogarniętym wojną narodem ukraińskim. Przy wyjściu z kościoła możemy darem serca wesprzeć Ukrainę.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które będą odbywały się w każdy piątek o godz. 16.30. W niedziele wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 i nabożeństwo Gorzkich Żali.
  3. 1 marca 9 (środa) będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa jak i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  5. Serdecznie zapraszamy do podjęcia postanowienia wielkopostnego w postaci modlitwy za jednego maturzystę w ramach diecezjalnej akcji Studniówka – 100 dni modlitwy za maturzystów. Jest to zobowiązanie modlitewne, które potrwa od 25 marca do 2 lipca. Zgłaszać się można przez formularz umieszczony na stronie diecezjalnej www.diecezjaelk.pl (oraz w zakrystii). Wszyscy maturzyści, którzy chcą być objęci modlitwą mogą zgłaszać się w ten sam sposób. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Duszpasterstwa Młodzieży na portalu Facebook.