II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023 roku

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W drugą niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, gdzie również pracują kapłani z naszej diecezji ełckiej. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać przy wyjściu z kościoła.
  2. Zapraszam wszystkich do udziału w roratach codziennie w dni powszednie o godz. 17.00.
  3. Przypominam o przedświątecznej zbiórce pod hasłem: ”Paczuszka dla maluszaka”. W tym roku będziemy wspierać Dom Samotnej Matki im. Bł. Marianny Biernackiej w Ełku. Proszę potrzebne produkty składać w kościele pod choinką do przyszłej niedzieli włącznie. Za każdą paczuszkę dziękuję serdecznie w imieniu dzieci i ich mam.
  4. Dziękuję serdecznie za czynny udział w tegorocznej przedświątecznej zbiórce żywności na terenie naszej parafii. Dziękuję właścicielom sklepów za otwartość, wszystkim wolontariuszom jak i wam, którzy okazaliście dobroć serca. Kiedy ofiarowane produkty żywnościowe dotrą na plebanię wtedy rozdysponujemy je najbardziej potrzebującym parafianom.
  5. Tegoroczne parafialne rekolekcje adwentowe odbędą się 20-21 grudnia 2023 roku. Przewodniczył im będzie ks. dr Andrzej Żołnierowicz. Szczegółowy program będzie podany do wiadomości w najbliższym czasie.
  6. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Ofiary przy tej okazji złożone będą przeznaczone na prace remontowo-budowlane prowadzone przy naszej świątyni.
  7. Proszę aby w sobotę kościół posprzątali parafianie z Paprotek.
  8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.