III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023 roku

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Zapraszam wszystkich do udziału w roratach codziennie w dni powszednie o godz. 17.00.
 2. Przypominam o przedświątecznej zbiórce pod hasłem: ”Paczuszka dla maluszaka”. W tym roku będziemy wspierać Dom Samotnej Matki im. Bł. Marianny Biernackiej w Ełku. Proszę potrzebne produkty składać w kościele pod choinką jeszcze dzisiaj. Jutro zebrane produkty zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Ełku. Za każdą paczuszkę dziękuję serdecznie w imieniu dzieci i ich mam.
 3. Dziękuję serdecznie za czynny udział w tegorocznej przedświątecznej zbiórce żywności na terenie naszej parafii.
 4. Parafialne rekolekcje adwentowe odbędą się 20-21 grudnia (środa, czwartek) 2023 roku. Msze święte w Rydzewie o godz. 8.30, 10.00 i 17.00. Dodatkowo w pierwszy dzień rekolekcji, czyli w środę Msza św. w Paprotkach o godz. 11.30. Wtedy też od godz. 12.30 odwiedzę chorych. Proszę ich zgłaszać osobiście do ks. proboszcza. Spowiedź św. przed każdą Mszą świętą.
 5. Do nabycia są jeszcze świece na stół wigilijny oraz opłatek w zakrystii.
 6. Trwa kiermasz przedświąteczny. Proszę nabywać za dobrowolną ofiarą ozdoby wykonane przez dzieci, nauczycieli i rodziców z naszej szkoły. Ofiary złożone przy tej okazji przyczynią się do dofinansowania wycieczki dla naszych dzieci. Bóg zapłać.
 7. Proszę aby w najbliższy piątek w godzinach przedpołudniowych udekorować świątynię, a o sprzątnięcie jej poproszę parafian z Kleszczewa.
 8. W tym roku po świętach Bożego Narodzenia do Nowego Roku odwiedzą nas w naszych domach kolędnicy misyjni, którzy będą zbierali dobrowolne ofiary na rzecz dzieci w Kolumbii. Wspomnę tylko, że 2 mln z nich nie ma dostępu do wody pitnej, ponad połowa z nich do 10 roku życia to analfabeci i nielegalnie pracują w kopalniach, na plantacjach lub wcielani są do organizacji przestępczych. Dziękuję serdecznie za życzliwe przyjęcie kolędników i za hojny dar serca dla dzieci z Kolumbii. Bóg zapłać. Uroczyste rozesłanie kolędników nastąpi 26 grudnia. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się również po Świętach Bożego Narodzenia. Szczegółowy plan będzie podany w późniejszym terminie.
 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.
 10. Zapraszam serdecznie do zamawiania intencji mszalnych.
 11. W tym roku nasza parafia bierze udział w akcji: „Betlejemskie Światło Pokoju” – coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Będzie go można zapalić w przyszłą niedzielę od świecy zapalonej w kościele i przenieść go do swoich domów.