III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 16.30, a w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 12.00.
  2. W najbliższą środę i czwartek (15-16 marca) będziemy w naszej parafii przeżywali rekolekcje wielkopostne. Msze św. o godz. 8.30 (z udziałem dzieci), 10.00 i 17.00. W środę dodatkowo Msza św. o godz. 11.30 w Paprotkach. W środę chciałbym odwiedzić naszych chorych po godz. 13.00. Proszę o ich zgłaszanie. Zachęcam do uczestnictwa w tych ćwiczeniach duchowych i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  3. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii akcję „Wielkopostne porządki” organizowaną w naszym kraju przez Fundację Małych Stópek. Do kościoła można przynosić chemię gospodarczą (płyny i proszki do prania, płyny do mycia podłóg, naczyń, mydła itp.), które to przed świętami zostaną przekazane do schroniska dla osób bezdomnych im. Św. Ojca Pio w Ełku.
  4. W najbliższy piątek i sobotę (17-18 marca) odbędzie się zbiórka żywności w sklepach na terenie naszej parafii pod hasłem „Tak, pomagam” organizowana przez naszą Caritas. Zebrana żywność zostanie rozdysponowana najbardziej potrzebującym w naszej parafii.
  5. Możemy nabyć już baranki na stół wielkanocny w cenie min. 7 zł. Środki finansowe uzyskane z tego tytułu będą przeznaczone na ukończenie Domu dla osób starszych w Suwałkach, gdzie będą mieli zapewnioną kompleksową opiekę.
  6. Tradycyjne do skarbony pod można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.