IV Niedziela Wielkanocy – 30 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Od jutra wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 17.00 i po niej na majowym nabożeństwie.
  3. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy. Nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.
  4. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  5. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny, jak również Święto Konstytucji 3 Maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00; 10.30 (kaplica w Paprotkach) i 12.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej.
  6. W czwartek, we wspomnienie św. Floriana, modlić się będziemy za strażaków.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na msze święte i okolicznościowe nabożeństwa na godz. 17.00.
  8. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.