NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26 maja 2024 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary.
  2. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa.
  3. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.00 i 11.00. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii: ul. Mazurską, Akacjową, Orzechową i powrót ul. Mazurską. Proszę o przygotowanie ołtarzy. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszam do sypania kwiatków.
  4. Do końca maja trwa w naszym kościele modlitwa maryjna. Zachęcam do licznego udziału. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnej modlitwy Litanią Loretańską w kościele. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W sobotę także Międzynarodowy Dzień Dziecka.
  5. Na najbliższy piątek pasterz naszej diecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie. Wszystkich z niej korzystających zobowiązał do odmówienia modlitwy Ojcze nasz w intencji pokoju na świecie i o nowe powołania kapłańskie.
  6. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim parafianom, restauratorom za czynne uczestnictwo w odpuście parafialnym i za zaangażowanie się w organizację festynu rodzinnego „Rodzina jest bogactwem” na terenie przykościelnym. Dziękuję parafiankom z Rydzewa za zadbanie o stół odpustowy na plebanii. Bóg zapłać.
  7. Proszę o zadbanie o czystość świątyni w najbliższą sobotę parafian z Jagodnego Wielkiego.
  8. Dnia 1 czerwca 2024 roku o godz. 17.30 w Parafii p.w. Św. Kazimierza Królewicza w Giżycku nastąpi rozpoczęcie peregrynacji relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w naszej diecezji.