NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 08 stycznia 2023 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
 2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
 3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
 5. W tym tygodniu będę kontynuował wizytę kolędową. Dziękuję tym wszystkim, którzy mnie przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb naszej parafii i za ofiary składane przy tej okazji. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest następujący:
 • 9 stycznia (poniedziałek) – Jagodne Wielkie (Kolonie) – od godz. 12.00;
 • 10 stycznia (wtorek) – Paprotki (Wieś) – od godz. 9.00;
 • 11 stycznia (środa) – Jagodne Małe (Stare Bloki) – od godz. 9.00;
 • 12 stycznia (czwartek) – Jagodne Małe (Nowe Bloki) – od godz. 9.00;
 • 13 stycznia (piątek) – Bogaczewo (Kolonie, Wola Bogaczkowska, wieś do drogi na Szczybały Giżyckie i zatoka) – od godz. 9.00;
 • 14 stycznia (sobota) – Bogaczewo (od drogi na Szczybały Giżyckie do Pani Książek) – od godz. 9.00;