NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 02 kwietnia 2023 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Taca na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
  3. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 20.00.
  4. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Zapraszam serdecznie na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 17.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 20.00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
  5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta.
  6. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie od rana na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w następującym porządku: 9.00 – Kleszczewo 9.15 – Paprotki; 9.30 – Bogaczewo; 9.45 – Kozin; 10.00 – Jagodne Wielkie; 10.15 – Jagodne Małe; 12.00 – Rydzewo. Proszę przygotować wodę święconą i kropidło. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na założenie monitoringu w kościele. Bóg zapłać.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Pozostałe Msze Święte w Niedzielę Wielkanocną o godz. 9.00 i 12.00.
  8. Zapraszam wszystkich chętnych na dekorowanie i sprzątanie kościoła w środę po Mszy świętej o godz. 17.00, jak również uporządkowanie terenu przykościelnego. Proszę zabrać ze sobą grabki i taczki.