NIEDZIELA ŚW. RODZINY – 31 grudnia 2023 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś kończymy rok kalendarzowy 2023, dziękujmy Bogu za otrzymane łaski i przepraszajmy za grzechy nasze i grzechy parafii. Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne dziś po mszy św. o godz. 17.00.
 2. Jutro Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki rozpoczynamy Nowy Rok Kalendarzowy 2024, Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 9.00, 10.30 (Paprotki) i 12.00. Po mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uproszenie Bożej opieki w Nowym Roku.
 3. W tym tygodniu w sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, na każdej mszy św. poświecenie kadzidła i kredy dla oznaczenia naszych drzwi. W tym dniu w całej Polsce ofiary na tacę są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I niedziela miesiąca, nabożeństwa o zwykłym porządku.
 5. W następną niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, to święto kończy okres liturgiczny Bożego Narodzenia, lecz według polskiej tradycji choinki i śpiewanie kolęd mogą nam towarzyszyć do 2 lutego.
 6. Proszę w najbliższy piątek parafian z Bogaczewa o sprzątnięcie świątyni.
 7. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękuję wszystkim za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb naszej parafii i za ofiary składane przy tej okazji. Plan wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest następujący:
  • 02 stycznia (wtorek) – Bogaczewo Kolonie do drogi na Szczybały Giżyckie – od godz. 9.00. – Kleszczewo wieś – po południu.
  • 03 stycznia (środa) – Bogaczewo od drogi na Szczybały Giżyckie do Pani Książek – od godz. 9.00. – Paprotki wieś – po południu.
  • 04 stycznia (czwartek) – Bogaczewo od Pani Książek do końca – od godz. 9.00. – Kozin – po południu.
  • 05 stycznia (piątek) – Jagodne Małe całe – od godz. 9.00