NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 12 maja 2024 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.
 2. Wczoraj odbyła się w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za przygotowania i zaangażowanie. W sposób szczególny dziękuję Pani Urszuli Chodań. Bóg zapłać. Proszę o modlitwę w intencji dzieci I komunijnych i ich rodzin.
 3. W sobotę 18 maja w Sanktuarium w Studzienicznej odbędzie się Diecezjalny Dzień Dziecka, w którym również weźmiemy udział jako parafia. Zapraszam jeszcze do zapisów, bo mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji: https://diecezjaelk.pl/…/stacja-kongresowa-dzieci-w…/
 4. W miniony piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę 19 maja. Będzie to jednocześnie nasza uroczystość odpustowa. Zachęcam do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy po Eucharystii o godz. 17.00 wraz z Litanią Loretańską. Suma odpustowa w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Po zakończonej liturgii zapraszamy wszystkich serdecznie na festyn rodzinny pod hasłem: „Rodzina jest bogactwem” na terenie przykościelnym. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, swojskie potrawy regionalne, słodkości i inne atrakcje.
 5. Zapraszam wszystkich chcących zaangażować się w organizację festynu na zebranie organizacyjne dnia 14 maja (wtorek) na godz. 18.00 do świetlicy wiejskiej w Rydzewie.
 6. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.
 7. Chcę przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 8. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazuję życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.
 9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.
  • W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.