OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 31 lipca 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
  2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy przed Mszą św. o godz. 17.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca sierpnia. Zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa i na skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
  6. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.
  7. Przypominam o idei trzeźwości w miesiącu sierpniu jako wypełnieniu Ślubów Jasnogórskich.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

  • PATRYK ANTONOWSKI, kawaler, parafia tutejsza; SANDRA KARWOWSKA, panna, parafia tutejsza;
  • ADRIAN TRYBUŁA, kawaler , parafia tutejsza; KAROLINA ZASTAWNA, panna, parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Szymonce;
  • DARIUSZ FILIPEK, kawaler , parafia tutejsza; EWELINA WYCISZKIEWICZ, panna, parafia p.w. Ducha Św. Pocieszyciela w Giżycku