PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 15 maja 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
  2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski, patrona naszej parafii. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. Nasze uroczystości odpustowe są przeniesione na przyszłą niedzielę 22 maja 2022 roku. Msza odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 13.00. po zakończonej liturgii piknik rodzinny, jarmark odpustowy, koncerty, występy. Dla najmłodszych animacje, zabawy i dmuchaniec. Wstęp wolny.
  3. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
  4. Wczoraj odbyła się Uroczystość I-komunijna w naszej parafii. Do przyszłej niedzieli trawa Biały Tydzień. Dzieci rocznicowe w raz z rodzicami zapraszam na Mszę świętą w piątek 20 maja o godz. 17.00. Będzie to jednocześnie spotkanie formacyjne, okazja do spowiedzi świętej przed Mszą świętą. Rocznica I Komunii świętej na Mszy odpustowej 22 maja o godz. 13.00.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.
    W tym tygodniu patronuje nam:
  • poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.