PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
  2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy przez rozpoczynające się w najbliższą środę i czwartek (20-21 marca) rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Szymon Wysocki – kapelan aresztu śledczego w Suwałkach. Msze św. o godz. 8.30 (z udziałem dzieci), 10.00 i 17.00. W środę dodatkowo Msza św. o godz. 11.30 w Paprotkach. W środę chciałbym odwiedzić naszych chorych po godz. 13.00. Proszę o ich zgłaszanie. Zachęcam do uczestnictwa w tych ćwiczeniach duchowych i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą świętą.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali, natomiast w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej na godz. 16.30.
  4. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę zapraszam wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.
  5. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.
  6. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności w sklepach na terenie naszej parafii organizowaną przez naszą Caritas. Zebrana żywność zostanie rozdysponowana najbardziej potrzebującym w naszej parafii.
  7. Podczas rekolekcji parafialnych będzie można nabyć ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów naszej szkoły, a w Niedzielę Palmową przed Mszami można będzie się zaopatrzyć w palmy za dobrowolną ofiarą.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.