PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 4 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki…
 2. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, proszę przynieść na mszę św. o godz. 17.00 chleb i wodę, które będą pobłogosławione.
 3. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego.
 4. Dziękuję bardzo wszystkim za demontaż dekoracji bożonarodzeniowej i proszę parafian z Rydzewa o sprzątnięcie świątyni w najbliższą sobotę.
 5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.
  • We wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.
  • W sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.