PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
  2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem :”Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte celebrowane codziennie o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
  4. W środę 30 listopada przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła.
  5. W sobotę, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej.
  6. Zachęcam do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujące dzieci poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (20 zł). Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Można ją nabyć przy stoliku przy zakrystii.
  7. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam serdecznie na okolicznościowe nabożeństwa.
  8. Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie drugą niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel po zakończonej Eucharystii przed kościołem.
  9. Pobłogosławię za chwilę opłatki na stół wigilijny. Będzie je można nabyć w zakrystii a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów instalacji grzewczej w naszej świątyni. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  10. W najbliższy piątek i sobotę (2 i 3 grudnia) w sklepach w naszej parafii nasz Caritas organizuje zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak. Pomagam”. Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących naszych parafian. Serdeczne Bóg zapłać.