PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2024 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem.
  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcam.
  3. Pomocą w tym może być wielkopostna akcja „Jałmużna postna”, gdzie do skarbony można składać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. Akcja trwa do Niedzieli Palmowej, a naszą jałmużnę postną przeznaczymy na Dom Samotnej Matki w Ełku.
  4. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową na godz. 16.30. Szczególnie zapraszam młodzież i dzieci przygotowujące się do sakramentu bierzmowania i do I Komunii świętej. Zarówno nabożeństwo piątkowe i niedzielna Msza św. o godz. 12.00 to spotkania formacyjne. Obecność obowiązkowa.
  5. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
  6. Parafian z Jagodnego Małego proszę o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.