PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 16 lipca 2023 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
  2. W sobotę, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów.
  3. 25 lipca przypada wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, w przyszłą niedzielę 23 lipca po każdej mszy świętej pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i wszystkich uczestników ruchu. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Weźmiemy też udział w akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km, kiedy to będziemy mogli złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy. Będzie to nasze osobiste podziękowanie za szczęśliwe podróże.
  4. W najbliższą sobotę 22 lipca od godz. 16.00 zapraszamy do Bogaczewa na plażę, na piknik rodzinny i wspólną zabawę. Przewidzianych jest mnóstwo atrakcji dla każdego.
  5. Dziękuję serdecznie za ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
  6. Ostatnio zakupiony został nowy gong i dzwonki do kościoła, a ofiarodawcami są tegoroczne dzieci I-komunijne i ich rodzice. Bóg zapłać.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzę umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.