SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lipca 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
  2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
  3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
  4. 25 lipca przypada wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, w przyszłą niedzielę 24 lipca po każdej mszy świętej pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i wszystkich uczestników ruchu. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Weźmiemy też udział w akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km, kiedy to będziemy mogli złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy. Będzie to nasze osobiste podziękowanie za szczęśliwe podróże.
  5. Do końca miesiąca lipca do skarbony przy wyjściu z kościoła można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami. Będziemy je przedstawiać Bogu podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
  6. W najbliższą sobotę 23 lipca 2022 roku Bogaczewo będzie obchodziło swoje 500-lecie istnienia. Zapraszamy serdecznie uroczystości, które rozpoczną się uroczysta Mszą Świętą w Bogaczewie na plaży o godz. 13.00. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.