SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 5 maja 2024 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia po Mszy św. o godz. 17.00.
  2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące.
  3. W najbliższą sobotę 11 maja o godz. 13.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej w naszej wspólnocie parafialnej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci pierwszokomunijnych jak i ich rodzin, aby ta uroczystość przyniosła błogosławione owoce.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego i naszego odpustu parafialnego czyli 18 maja (sobota) organizujemy wyjazd do sanktuarium maryjnego w Studzienicznej k/Augustowa. Odbędą się tam coroczne uroczystości transmitowane przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Przewidziany jest też rejs statkiem po augustowskich jeziorach. Mamy jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu to 70 zł. Chętnych proszę o zapisy u Pani Urszuli Chodań.
  6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • W poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.
    • W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.