SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 11 lutego 2024 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które zostaną przeznaczone na WSD w Ełku.
 2. We środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową będą sprawowane o godz. 9:00, 10.30 (Paprotki) i 17.00. Jest to dzień wstrzemięźliwości i ścisłego postu. Mijają dwa lata od napaści Rosji na Ukrainę. Wychodząc kościoła będzie można złożyć ofiary do puszki na rzecz pomocy i solidarności dla ofiar wojny z Ukrainy.
 3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
 4. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16.30 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 5. W najbliższą sobotę zapraszam parafian z Bogaczewa o przygotowanie świątyni.
 6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W środę, 14 lutego – św. św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian, których również śmiało możemy traktować jako ojców tamtejszej kultury i piśmiennictwa.
  • Również w środę, 14 lutego – św. Walenty, patron zakochanych.
 7. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych życzę wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Annę Zambel z Jagodnego Wielkiego. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….