TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2024 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 Gorzkie Żale, a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30. i msza św. o godz. 17.00, po której Pani krawcowa weźmie miarę, żeby uszyć alby na uroczystość I- komunijną.
  2. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach, siostrach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.
  3. W najbliższy piątek i sobotę (8-9 marca) odbędzie się zbiórka żywności w sklepach na terenie naszej parafii organizowana przez naszą Caritas. Zebrana żywność zostanie rozdysponowana najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać zarówno wolontariuszom jak i darczyńcom.
  4. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
    • W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę daru zdrowia i obfitości Bożych łask.