TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA 23 października 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 17.00. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.
  4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Proszę o wypisanie swoich bliskich zmarłych, których wspólnotowo będziemy polecali Miłosierdziu Bożemu w oktawie miesiąca listopada w Mszach św. i w modlitwie wypominkowej. W kartki leżące na stoliku można zaopatrzyć się wychodząc z kościoła. Proszę jednocześnie zadbać o porządek na cmentarzu.
  5. W najbliższą sobotę 29 października o g. 11.00 w katedrze ełckiej odbędą się święcenia ks. bpa nominata Dariusza Zalewskiego, nowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej. Prosimy o modlitwę w jego intencji.
  6. Bardzo proszę aby w najbliższą sobotę 29 października zadbać o porządek przy kościele. Proszę zabrać ze sobą grabie i łopaty potrzebne do grabienia i ładowania liści.