TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA 29 października 2023 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dobiega końca miesiąc październik. Ostatnie nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 17.00. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
  2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja na cmentarz, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności. Proszę o zabezpieczenie trasy procesji. Po zakończonym nabożeństwie na cmentarzu będzie okazja do poświęcenia nowych pomników.
  3. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 17.00.
  4. Przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  5. Przez oktawę w miesiącu listopadzie będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu ze świątyni.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Zapraszam serdecznie na okolicznościowe nabożeństwa i skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
  7. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.