TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 30 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba.
  2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 17.00. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
  3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności. Proszę o zabezpieczenie trasy procesji, która w tym roku uda się na cmentarz od strony parkingu leśnego. Po zakończonym nabożeństwie na cmentarzu będzie okazja do poświęcenia nowych pomników.
  4. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 17.00.
  5. Przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  6. Przez oktawę w miesiącu listopadzie będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu ze świątyni.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Zapraszam serdecznie na okolicznościowe nabożeństwa i skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
  8. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do uporządkowania terenu przy kościele jak również naszej świątyni.