TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 13 listopada 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. Po zakończonej Mszy świętej wychodząc z kościoła będzie można wesprzeć ofiarą te wspólnoty.
  2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę za naszych zmarłych, których polecaliśmy w modlitwie wypominkowej jak i w Mszach świętych za nich sprawowanych. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji.
  4. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W tym tygodniu patronują nam:

  • czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia
  • piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.