TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 26 czerwca 2022 roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  2. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 17.00 – serdecznie zapraszam!
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa. Możliwość spowiedzi świętej przed mszą świętą.
  4. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca lipca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 12.00. Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia dodatkowa msza święta w niedziele o godz. 18.00.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

W tym tygodniu patronują nam:

  • wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
  • środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.