UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości.
 2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 12.00, przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa i skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.
 6. Do nabycia są świece w corocznej akcji Wigilijnej Pomocy Dzieciom w cenie 20 zł.
 7. Dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę. Proszę aby w najbliższą sobotę kościół posprzątali parafianie z Jagodnego Małego. Jeśli pozwolą warunki atmosferyczne w przyszłą sobotę uporządkujemy teren przykościelny z liści.
 8. W przyszłą niedzielę pobłogosławię opłatki na stół wigilijny. Będzie można w nie się zaopatrzyć w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na uregulowanie pozostałych należności za wykonanie systemu przeciwpożarowego w kościele, ogrodzenia przy plebanii i oświetlenia prezbiterium. Za zrozumienie kosztów tych prac i za każdą dobrowolną ofiarę serdeczne Bóg zapłać.
 9. W tradycję naszej parafii wpisuje się przedświąteczna zbiórka pod hasłem: ”Paczuszka dla maluszaka”. W tym roku będziemy wspierać Dom Samotnej Matki im. Bł. Marianny Biernackiej w Ełku. Potrzebne artykuły to: -kaszki dla małych dzieci; -mleko Bebiko nr 1 i 2; – butelki na mleko; – smoczki do ssania i smoczki na butelkę; – kosmetyki(kremy, oliwki, szampony, żele i płyny do kąpieli, mydełka, kremy na odparzenia). Zbiórka rozpocznie się od przyszłej pierwszej niedzieli adwentu i potrwa do 18 grudnia. Po zostawieniu artykułów pod choinką, która będzie przy ołtarzu, należy zdjąć z choinki bombkę i powiesić ją na swojej choince w domu. Za każdą paczuszkę dziękujemy serdecznie w imieniu dzieci i ich mam.
 10. Przypominam o akcji zbierania złomu. Bardzo proszę o zgłoszenia do mnie do końca miesiąca listopada.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + zm. Krzysztofa Filipka z Paprotek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….