UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 04 czerwca 2023 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża.
  2. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: 9.00 i 11.00, po której odbędzie się Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy na terenie przykościelnym. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów.
  3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  4. W najbliższy piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ks. Biskup prosi o modlitwę Ojcze Nasz w intencji pokoju i o powołania kapłańskie.