UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 1 stycznia 2023 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.
 2. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.
 3. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.
 4. Piątek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.
 5. W najbliższą niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 6. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękuję wszystkim za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb naszej parafii i za ofiary składane przy tej okazji. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień jest następujący:
 • 02 stycznia (poniedziałek) – Rydzewo ( od p. Bielak do końca) – od godz. 9.00
 • 03 stycznia (wtorek) – Paprotki wieś – od godz. 9.00
 • 04 stycznia (środa) – Bogaczewo Kolonie i do drogi na Szczybały Giżyckie – od godz. 9.00
 • 05 stycznia (czwartek) – Bogaczewo od drogi na Szczybały do p. Książek – od godz. 9.00
 • 06 stycznia (piątek) – Jagodne Wielkie wieś – od godz. 13.00
 • 07 stycznia (sobota) – Bogaczewo od p. Książek do końca – od godz. 9.00