UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 maja 2024 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś obchodzimy dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoją mocą.
  2. W naszej diecezji trwa Kongres Eucharystyczny. Wczoraj w Studzienicznej rozpoczęły się Centralne Dni Tego Kongresu – Stacja Dziecięca, w której wzięliśmy udział jako parafia i potrwają do Uroczystości Bożego Ciała.
  3. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji.
  4. W środę w Giżycku odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. O godz. 9.30 z kościoła pw. Świętego Ducha Pocieszyciela wyruszymy na Wzgórze Św. Brunona. W programie spotkania m.in. nabożeństwo drogi krzyżowej, spektakl o Eucharystii, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Święta i agapa. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich młodych duchem do wspólnego świętowania!
  5. W najbliższy czwartek, 23 maja, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W najbliższą sobotę proszę parafian z Jagodnego Małego o zadbanie o czystość naszej świątyni.
  7. Dziękuję serdecznie wszystkim za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.