WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 29 maja 2022 roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
  2. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
  3. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca oraz okolicznościowe nabożeństwa. Możliwość spowiedzi świętej przed Mszą świętą.
  6. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość ta kończy okres Wielkanocy. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca czerwca. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego odbędzie się I Kongres Różańcowy – stacja dziecięca w Sanktuarium w Studzienicznej.
    W tym tygodniu patronują nam:
  • środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;
  • piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.