XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2023 r. –

Ogłoszenia parafialne

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. W czwartek, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca lipca. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwo.
  4. Zakończyliśmy w minionym tygodniu rok szkolny i katechetyczny. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i rodzicom za trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia. Szczególne podziękowania składam na ręce Pani Moniki Michalak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Rydzewie wszystkim pracownikom tej placówki. Pani Monika Michalak kończy po 22 latach swoją funkcję Dyrektora naszej szkoły, dlatego też dziękujemy jako wspólnota za jej trud, zaangażowanie i serce, które wkładała w swoją pracę. Dziękuję za piękną współpracę z parafią. Bóg zapłać. Życzymy Jej pogody ducha oraz przeżywania codzienności z wielką nadzieją i animuszem.
  5. Rozpoczęły się wakacje, więc zmienia się u nas porządek mszy niedzielnych. Już od przyszłej niedzieli będzie dodatkowa msza o godz. 18.00.
  6. Wyrażamy wdzięczność za ofiary składane przy różnych okazjach na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
  7. Bogu niech będą dzięki za koncert kameralny olsztyńskiego zespołu PRO MUSICA ANTIQUA, który odbył się w minioną niedzielę w naszej rydzewskiej świątyni i był dla nas iście wielką ucztą duchową. Dziękuję wszystkim członkom tego zespołu jak i wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania tego kulturalnego przedsięwzięcia.
  8. Wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę na fundusz duszpasterstwa młodzieży.